Kodex MiniMUF – ve zkratce

Funkčnost na prvním místě
Všechny naše výrobky nám pomáhají vyvíjet a vyrábět odborníci na slovo vzatí.

Přírodní složky
Jsou pro nás samozřejmostí. Složení našich výrobků od začátku stavíme tak, aby prošlo nejpřísnějšími certifikacemi pro přírodní kosmetiku.

Bez zvířátek
Zvířata máme rádi, proto je nejíme! Také na nich samozřejmě netestujeme. Složky živočišného původu v našich produktech nepoužíváme. Basta fidli!

Lokálnost
O surovinách i obalech prohlašujeme, že jsou nejlokálnější možné. S vynaložením obrovského úsilí se nám podařilo sestavit naše výrobky z ingrediencí pocházejících z 99% z EU.

Ekologické balení
Nejvhodněji nám zatím vychází sklo a kov původem z EU.

Ještě jednou lokálně
Pro lokálnost surovin děláme vše. Pro prodeje můžeme udělat ještě víc. Proto jsme se zavázali, že naše výrobky nikdy nebudeme prodávat mimo hranice EU.


Kodex MiniMUF – plná verze

Funkčnost na prvním místě – pro zubní pasty to platí dvojnásob. U ústní hygieny je skutečně zásadní správná technika čistění, ale až pasta přináší zubům reparační a osvěžující benefity. Internet je plný zaručených návodů na domácí pasty. Některé jsou v celku rozumné abrazivní směsi, některé však mohou být vyloženě nebezpečné. Zkušeností s domácí výrobou máme hodně. Čím více jsme se v problematice zubních past orientovali, tím více nám bylo jasné, že naše domácí receptury potřebují odbornou konzultaci. Složení našich produktů jsme doladili s odborníky na slovo vzatými. Abrazivní složky vhodné hrubosti a paletu bylinných extraktů jsme doplnili o přírodní reparační složky, které suplují funkci fluoru. U těchto odborníků nakonec i fyzicky vyrábíme, neb kuchyňská linka, tyčový mixér a šlehač nedokážou zaručit tak precizní mikrobiální stabilitu, jako profesionální výrobní laboratoř =)

Přírodní složky – jsou pro nás samozřejmostí. Složení našich výrobků od začátku stavíme tak, aby prošlo nejpřísnějšími certifikacemi pro přírodní kosmetiku. Získání takového certifikátu není úplně levná záležitost, takže musíme ještě chvilku šetřit. Na druhou stranu i z vlastní zkušenosti víme, že takové logo CPK na etiketě umí nákup ve zdravé výživě hodně urychlit a usnadnit.

Bez zvířátek – Zvířata máme rádi, proto je nejíme! Také na nich samozřejmě netestujeme. Složky živočišného původu v našich produktech nehledejte. Naše výrobky jsou pro vegetariány i vegany a všechny ty, kterým na zvířatech opravdu záleží. Jak jsme psali u předchozího bodu… Musíme ještě pár kaček našetřit, ale na logo HCS leaping bunny se opravdu těšíme.

Lokálnost – náš největší prubířský kámen a zároveň chlouba. To, že některé suroviny a obal nebudou čistě české, jsme zjistili záhy. Docílit toho, aby byly alespoň z EU, byl neuvěřitelný několikaměsíční boj. A stejně to skončilo remízou… Kyselina citrónová je od rakouského dodavatele, ale nejpravděpodobněji pochází z Asie. Další mimoevropskou složkou je nepatrná část tenzidu (pěnící složky), který je téměř celý z jablek, ale bohužel jen téměř. Samozřejmě hledáme náhradu. Jinak jsme snad uspěli a můžeme hrdě prohlásit, že 99 % složek naší produkce má původ v EU. Tento bod našeho kodexu neustále aktualizujeme!

Ekologické balení – plastu jsme se chtěli vyhnout. Některé nejnovější studie sice naznačují, že s energetickou náročností při výrobě je na tom plast opravdu dobře, ale… Recyklace není nijak úžasná, mikroplasty ve vodě atd. nás zkrátka od plastu odrazují. Hliníkové krabičky jsou na tom také lépe než sklo, ale třídění kovu ještě v Čechách nemá takovou tradici. Dokud tu nebudeme mít stejné množství šedých kontejnerů na kovy, jako těch na sklo a plasty, tak se budeme celokovovým krabičkám vyhýbat. Navíc ty krásné hliníkové krabičky, které se prodávají v každém bezobaláku, se vyrábějí výhradně v Číně. A když už jsme u bezobalových obchodů, tak ty parádní skleničky s dlouhým kontinuálním závitem a perfektním hliníkovým víčkem, do kterých jsme se prostě zamilovali? Tak ty se v Evropě vyrábí nejspíš jen v Anglii za totálně nesmyslnou cenu. A ta pěkná víčka jsou opět z Asie. Troufáme si tedy tvrdit, že všechny tyto skleničky na českém trhu jsou i s víčky dováženy z Číny. Naše roztomilé „zavařovačky“ jsou alespoň z EU (v ČR se prostě žádné takto malé nedělají). Víčka jsou dokonce z Čech.
V rámci udržitelnosti jsme všechny informace vtěsnali na etiketu, aby každá sklenička samostatně nemusela být zbytečně balená v krabičce. Pokud je to technicky možné, tak skupinová balení do velkoobchodů dodáváme ve vratných přepravkách. Informační materiály tiskneme na recyklovaný papír.

Domácí výroba je pro nás svatá – sami si spoustu věcí pro vlastní užitek vyrábíme doma na koleni. Ocet a jedlá soda umí divy. O naše zkušenosti a receptury se rádi dělíme u nás na webu v sekci – Návody. Pokud víme, že si doma zvládneme vyrobit bezpečný produkt, kterým si nezničíme koberce, tak nemáme důvod jej vyrábět a prodávat.

Ještě jednou lokálně – některé produkty, které jsme i my dříve rádi používali, se sem vozí doslova z opačného konce planety. To je prostě blbost…  My pro lokálnost surovin děláme co je v našich silách. Všechny naše výrobky vznikají v ČR, což nebývá pravidlem. A pro prodeje můžeme udělat víc… Naše výrobky nikdy nebudeme prodávat mimo hranice EU. Na mou duši, na psí uši!